  • B32522E6104M189
B32522E6104M189
advertisement
Manufacturer No:
B32522E6104M189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32522E6104M189
Datasheet:
B32522E6104M189
Description:
B32522 0.1μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32522E6104M189
    Select All
  • Factory Lead Time
    37 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32522
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5mm