  • ECQ-V1H474JL2
ECQ-V1H474JL2
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1H474JL2
HK JDW NO:
590-ECQ-V1H474JL2
Datasheet:
ECQ-V1H474JL2
Description:
Cap Film 0.47uF 50V PET 5% (7.3 X 6 X 7.3mm) Radial 5mm 105C Ammo Pack
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1H474JL2
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.236W 7.30mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2924
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    7.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.327 8.30mm