  • ECQ-V1H154JL3
ECQ-V1H154JL3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-V1H154JL3
HK JDW NO:
590-ECQ-V1H154JL3
Datasheet:
ECQ-V1H154JL3
Purchasing and Inquiry
ECQ-V1H154JL3 Overview
0.197 5.00mm is the lead spacing of this electrical device.The device is capable of operating at the temperature of -40°C~105°C.
ECQ-V1H154JL3 Features
ECQ-V1H154JL3 Applications
There are a lot of Panasonic Electronic Components ECQ-V1H154JL3 applications of film capacitors.
  • Battery management system
  • Matching networks
  • Global positioning systems
  • Lighting
  • Coupling, decoupling
  • Switch-mode power supplies
  • Blocking
  • Bypassing
  • Test and measuring equipment
  • Mobile communications
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-V1H154JL3
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.173W 7.30mmx4.40mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    4.4mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    2917
  • Height
    9.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm