  • ECQ-U2A823ML
ECQ-U2A823ML
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-U2A823ML
HK JDW NO:
590-ECQ-U2A823ML
Description:
ECQ-UL 0.082μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 909mV-DC 275V-AC Polyester, Metallized PCB, Through Hole
Quantity:
In Stock : 145
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-U2A823ML
    Select All
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Multilayer
    No
  • Height
    5.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    Unknown
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Ratings
    X2
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2011
  • Series
    ECQ-UL
  • Size / Dimension
    0.689Lx0.217W 17.50mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    909mV
  • Depth
    5.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    15mm