  • ECQ-U2A473ML
ECQ-U2A473ML
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-U2A473ML
HK JDW NO:
590-ECQ-U2A473ML
Description:
CAP FILM 0.047UF 20% 275VAC RAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-U2A473ML
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2006
  • Series
    ECQ-UL
  • Size / Dimension
    0.591Lx0.236W 15.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.047μF
  • Terminal Pitch
    12.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Multilayer
    No
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    275V
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm
  • Length
    15mm
  • Width
    6mm