  • ECQ-U2A392KL
ECQ-U2A392KL
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-U2A392KL
HK JDW NO:
590-ECQ-U2A392KL
Description:
ECQ-UL 3900pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 275V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-U2A392KL
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Published
    2011
  • Series
    ECQ-UL
  • Size / Dimension
    0.591Lx0.197W 15.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    3900pF
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm