  • ECQ-P1H623FZW
ECQ-P1H623FZW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-P1H623FZW
HK JDW NO:
590-ECQ-P1H623FZW
Datasheet:
ECQ-P1H623FZW
Description:
ECQ-P(Z) 0.062μF Film Capacitor ±1% Radial PC Pins 50V-DC Polypropylene (PP) Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-P1H623FZW
  • Size / Dimension
    0.571Lx0.276W 14.50mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Capacitance
    0.062μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Length
    4.5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height
    19mm
  • Height Seated (Max)
    0.748 19.00mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C