  • ECQ-M2473KZ
ECQ-M2473KZ
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-M2473KZ
HK JDW NO:
590-ECQ-M2473KZ
Datasheet:
ECQ-M2473KZ
Description:
ECQ-M 0.047μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 200V-DC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-M2473KZ
    Select All
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    12.4968mm
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Height
    14mm
  • Length
    17mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2000
  • Series
    ECQ-M
  • Tolerance
    ±10%