  • ECQ-E6684JFB
ECQ-E6684JFB
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6684JFB
HK JDW NO:
590-ECQ-E6684JFB
Description:
ECQ-E(F) 0.68μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6684JFB
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm
  • Length
    26mm
  • Width
    11.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.453W 26.00mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±5%