  • ECQ-E6225JF
ECQ-E6225JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6225JF
HK JDW NO:
590-ECQ-E6225JF
Description:
ECQ-E(F) 2.2μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polyester, Metallized
Quantity:
In Stock : 3174
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6225JF
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    1.220Lx0.768W 31.00mmx19.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height Seated (Max)
    1.201 30.50mm
  • Length
    31mm
  • Width
    19.5mm