  • ECQ-E6154KF
ECQ-E6154KF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6154KF
HK JDW NO:
590-ECQ-E6154KF
Datasheet:
ECQ-E6154KF
Description:
Cap Film 0.15uF 630V PET 10% (18.5 X 7.5 X 15.4mm) Radial 15mm 105C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6154KF
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Size / Dimension
    0.728Lx0.295W 18.50mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    7.5mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    15.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.646 16.40mm