  • ECQ-E6153KF
ECQ-E6153KF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6153KF
HK JDW NO:
590-ECQ-E6153KF
Datasheet:
ECQ-E6153KF
Description:
Cap Film 0.015uF 630V PET 10% (12 X 5 X 8.2mm) Radial 10mm 105C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6153KF
    15 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Through Hole
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.197W 12.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    20mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4720
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    8.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.362 9.20mm