  • ECQ-E6152JF
ECQ-E6152JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E6152JF
HK JDW NO:
590-ECQ-E6152JF
Description:
ECQ-E(F) 1500pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC Polyester, Metallized PCB, Radial, Through Hole
Quantity:
In Stock : 57
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E6152JF
  • Mount
    PCB, Radial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.177W 10.00mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    4.5mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3918
  • Voltage
    630V
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm