  • ECQ-E4683KF3
ECQ-E4683KF3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4683KF3
HK JDW NO:
590-ECQ-E4683KF3
Datasheet:
ECQ-E4683KF3
Description:
Cap Film 0.068uF 400V PET 10% (12 X 5.4 X 15.5mm) Radial 5mm 105C Ammo Pack
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4683KF3
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.213W 12.00mmx5.40mm
  • Tolerance
    ±10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    5.4mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4721
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm
  • Length
    12mm