  • ECQ-E4273RKF
ECQ-E4273RKF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4273RKF
HK JDW NO:
590-ECQ-E4273RKF
Description:
ECQ-E(F) 0.027μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4273RKF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.406Lx0.217W 10.30mmx5.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Size Code
    4122
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    10.3mm
  • Width
    5.5mm