  • ECQ-E4104KF9
ECQ-E4104KF9
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E4104KF9
HK JDW NO:
590-ECQ-E4104KF9
Description:
ECQ-E(F) 0.1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 1794
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E4104KF9
    15 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ECQ-E(F)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.472Lx0.248W 12.00mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Depth
    6.3mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4725
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm
  • Length
    12mm