  • ECQ-E2394KFA
ECQ-E2394KFA
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2394KFA
HK JDW NO:
590-ECQ-E2394KFA
Datasheet:
ECQ-E2394KFA
Description:
ECQ-E(F) 0.39μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2394KFA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Tolerance
    ±10%
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    0.39μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C