  • B32776G8226K000
B32776G8226K000
advertisement
Manufacturer No:
B32776G8226K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32776G8226K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22μF Film Capacitor 10% Radial 800V-DC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32776G8226K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Depth
    28mm
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5mOhm
  • Lead Diameter
    1.2 mm
  • Height
    37mm
  • Length
    42mm
  • Width
    28mm