  • ECQ-E2124KB3
ECQ-E2124KB3
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E2124KB3
HK JDW NO:
590-ECQ-E2124KB3
Datasheet:
ECQ-E2124KB3
Description:
ECQ-E(B) 0.12μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 250V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E2124KB3
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ECQ-E(B)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.311Lx0.224W 7.90mmx5.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    0.12μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
    PET
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Size Code
    3122
  • Height Seated (Max)
    0.614 15.60mm
  • Length
    7.9mm
  • Width
    5.7mm