  • ECQ-E1684KF9
ECQ-E1684KF9
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1684KF9
HK JDW NO:
590-ECQ-E1684KF9
Description:
ECQ-E(F) 0.68μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 776
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1684KF9
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±10%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Size Code
    4724
  • Height
    16.9mm
  • Length
    12mm
  • Width
    6mm