  • ECQ-E1473KFA
ECQ-E1473KFA
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1473KFA
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECQ-E1473KFA
Description:
47nF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1473KFA
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    5mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C