  • ECQ-E1395KFW
ECQ-E1395KFW
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E1395KFW
HK JDW NO:
590-ECQ-E1395KFW
Datasheet:
ECQ-E1395KFW
Description:
ECQ-E(F) 3.9μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E1395KFW
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.276W 26.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    3.9μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.843 21.40mm
  • Length
    26mm
  • Width
    7mm