  • ECQ-E12333JF
ECQ-E12333JF
advertisement
Manufacturer No:
ECQ-E12333JF
HK JDW NO:
590-ECQ-E12333JF
Description:
ECQ-E(F) 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 125V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECQ-E12333JF
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    1.024Lx0.256W 26.00mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    General Purpose
  • Additional Feature
    RATED VOLTAGE AC (V):125
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Terminal Pitch
    17.5mm
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1250V
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm
  • Length
    26mm
  • Width
    6.5mm