  • ECW-F4154RJL
ECW-F4154RJL
advertisement
Manufacturer No:
ECW-F4154RJL
HK JDW NO:
590-ECW-F4154RJL
Datasheet:
ECW-F4154RJL
Description:
ECW-F(L) 0.15μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
ECW-F4154RJL
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.610Lx0.299W 15.50mmx7.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    6130
  • Height Seated (Max)
    0.677 17.20mm
  • Length
    15.5mm
  • Width
    7.6mm