  • ECOS2WB680CB
ECOS2WB680CB
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2WB680CB
HK JDW NO:
590-ECOS2WB680CB
Description:
68μF Capacitor 20% Bulk 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2WB680CB
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Diameter
    25mm
  • Length
    25mm