  • ECOS2TP181DX
ECOS2TP181DX
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2TP181DX
HK JDW NO:
590-ECOS2TP181DX
Description:
180μF Capacitor 20% Bulk 1.44A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2TP181DX
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    180μF
  • Voltage - Rated DC
    385V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    921mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.78974mA
  • Ripple Current
    1.44A
  • Diameter
    30mm
  • Height
    25mm
  • Length
    25mm