  • ECOS2PA391BA
ECOS2PA391BA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2PA391BA
HK JDW NO:
590-ECOS2PA391BA
Description:
390μF Capacitor 20% Bulk 1300mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2PA391BA
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    390μF
  • Voltage - Rated DC
    180V
  • Reference Standard
    IEC384-4
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.79486mA
  • Ripple Current
    1300mA
  • Diameter
    22mm
  • Length
    30mm