  • ECOS2EP471B3
ECOS2EP471B3
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2EP471B3
HK JDW NO:
590-ECOS2EP471B3
Description:
470μF Capacitor 20% Bulk 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2EP471B3
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Diameter
    22mm
  • Length
    45mm