  • ECOS2DB681CA
ECOS2DB681CA
advertisement
Manufacturer No:
ECOS2DB681CA
HK JDW NO:
590-ECOS2DB681CA
Description:
680μF Capacitor 20% Bulk 1.7A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECOS2DB681CA
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    293mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    1.10635mA
  • Ripple Current
    1.7A
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    25mm
  • Height
    35mm
  • Length
    35mm