  • ECO-S2EB821DB
ECO-S2EB821DB
advertisement
Manufacturer No:
ECO-S2EB821DB
HK JDW NO:
590-ECO-S2EB821DB
Datasheet:
ECO-S2EB821DB
Description:
820μF Capacitor 20% Bulk 2A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECO-S2EB821DB
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    202mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    1.35831mA
  • Ripple Current
    2A
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    30mm
  • Length
    30mm