  • ECO-S2EA221BB
ECO-S2EA221BB
advertisement
Manufacturer No:
ECO-S2EA221BB
HK JDW NO:
590-ECO-S2EA221BB
Datasheet:
ECO-S2EA221BB
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 1000mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECO-S2EA221BB
    Aluminum
  • Number of Pins
    Bulk
  • Published
    2005
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6.3mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.7mA
  • Ripple Current
    1000mA
  • Tan Delta
    0.7
  • Diameter
    22mm
  • Length
    30mm