  • ECO-S2DB821EB
ECO-S2DB821EB
advertisement
Manufacturer No:
ECO-S2DB821EB
HK JDW NO:
590-ECO-S2DB821EB
Description:
820μF Capacitor 20% Bulk 2A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECO-S2DB821EB
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    263mOhm
  • Ripple Current
    2A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.15
  • Dissipation Factor
    15 %
  • Diameter
    35mm
  • Height
    25mm
  • Length
    25mm