  • ECO-S1VA332BA
ECO-S1VA332BA
advertisement
Manufacturer No:
ECO-S1VA332BA
HK JDW NO:
590-ECO-S1VA332BA
Datasheet:
ECO-S1VA332BA
Description:
TS-HA 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ECO-S1VA332BA
    Radial, Can - Snap-In
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TS-HA
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Length
    6.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    121mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.01956mA
  • Tan Delta
    0.3
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.9A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.185A @ 100kHz
  • Diameter
    22mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm