  • ECO-105-230
ECO-105-230
advertisement
Manufacturer No:
ECO-105-230
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-ECO-105-230
Package:
Datasheet:
Description:
XFRMR 105VA 115/230V TO 115/230V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ECO-105-230
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Series
    EcoTran
  • Size / Dimension
    90.00mm Lx106.00mm W
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Laminated Core
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Voltage - Isolation
    4000Vrms
  • Current - Output (Max)
    Parallel 910mA Series 450mA
  • Power - Max
    105VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Primary Winding(s)
    Dual
  • Center Tap
    No
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 115V Series 230V
  • Height Seated (Max)
    96.00mm