  • ECH-U1C223JX5
ECH-U1C223JX5
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1C223JX5
HK JDW NO:
590-ECH-U1C223JX5
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
ECH-U(X) 0.022μF Film Capacitor ±5% 1206 (3216 Metric) Solder Pads 16V-DC 16V-AC Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized - Stacked PCB, Surface Mount
Quantity:
In Stock : 17392
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1C223JX5
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Mount
    PCB, Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Series
    ECH-U(X)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu) - hot dipped
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Voltage - Rated AC
    16V
  • Case Code (Metric)
    3216
    PPS
  • Multilayer
    No
  • Insulation Resistance
    3GOhm
  • Size Code
  • Voltage
    16V
  • Height
    900μm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm