  • ECH-U1C221JXG
ECH-U1C221JXG
advertisement
Manufacturer No:
ECH-U1C221JXG
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECH-U1C221JXG
Package:
0603
Datasheet:
Description:
220pF Film Capacitor 5% 0603 SMD/SMT 16V-DC
Step5Bar-code shipping tag
ECH-U1C221JXG
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    16V