  • ECEC2GB471EX
ECEC2GB471EX
advertisement
Manufacturer No:
ECEC2GB471EX
HK JDW NO:
590-ECEC2GB471EX
Description:
470μF Capacitor 20% Bulk 1750mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECEC2GB471EX
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    1.30077mA
  • Ripple Current
    1750mA
  • Tan Delta
    0.15
  • ESR
    353 mΩ