  • ECEC2DA331CL
ECEC2DA331CL
advertisement
Manufacturer No:
ECEC2DA331CL
HK JDW NO:
590-ECEC2DA331CL
Datasheet:
ECEC2DA331CL
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECEC2DA331CL
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    4mm
  • Diameter
    25mm