  • ECE-T2WP501FA
ECE-T2WP501FA
advertisement
Manufacturer No:
ECE-T2WP501FA
HK JDW NO:
590-ECE-T2WP501FA
Datasheet:
ECE-T2WP501FA
Description:
500μF Capacitor 20% Bulk Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ECE-T2WP501FA
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Number of Pins
    4
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    500μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Test Frequency
    120Hz
  • Dissipation Factor
    15 %
  • Diameter
    40mm