  • ECA-1CM100B
ECA-1CM100B
advertisement
Manufacturer No:
ECA-1CM100B
Manufacturer:
Panasonic
HK JDW NO:
590-ECA-1CM100B
Description:
10μF Capacitor 20% 30mA 5mm Radial
Quantity:
In Stock : 1600
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ECA-1CM100B
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Published
    2012
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    0.0016mA
  • Ripple Current
    30mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Length
    11mm