  • E36D600LPN104TEE3N
E36D600LPN104TEE3N
advertisement
Manufacturer No:
E36D600LPN104TEE3N
HK JDW NO:
856-E36D600LPN104TEE3N
Description:
U36D 100000μF Capacitor -10% +50% Bulk Chassis Mount 3.000Dia 76.20mm -40°C~85°C Polar 31.75mm Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
E36D600LPN104TEE3N
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    3.000Dia 76.20mm
  • Tolerance
    -10% +50%
  • Capacitance
    100000μF
  • Voltage - Rated DC
    60V
  • Lead Pitch
    31.75mm
  • Lead Spacing
    1.250 31.75mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    5.625 142.88mm