  • E2A-S30KS15-WP-B1-LW 5M
E2A-S30KS15-WP-B1-LW 5M
advertisement
Manufacturer No:
E2A-S30KS15-WP-B1-LW 5M
HK JDW NO:
607-E2A-S30KS15-WP-B1-LW 5M
Package:
Cylinder, Threaded - M30
Datasheet:
Description:
10V~32V Inductive Cylinder, Threaded - M30 E2A Series Stainless Steel Cable Leads Cylinder, Threaded - M30
Purchasing and Inquiry
E2A-S30KS15-WP-B1-LW 5M Overview
E2A-S30KS15-WP-B1-LW 5M Features
E2A Series
Operating Temperature: -40°C~70°C
Sensing Distance: 0.591 (15mm)
Voltage - Supply: 10V~32V
Response Frequency: 250Hz
Package / Case: Cylinder, Threaded - M30
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 (Unlimited)
E2A-S30KS15-WP-B1-LW 5M Applications
  • Tablets
  • Measurement of speed, direction rotation
  • Assembly lines
  • Smart toilets
  • Usage in Security
  • Display products
  • Collision detection on robots
  • Self-driving cars
  • Counter System
  • PC monitors
Step5Bar-code shipping tag
E2A-S30KS15-WP-B1-LW 5M
  • Package / Case
    Cylinder, Threaded - M30
  • Material - Body
    Stainless Steel
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Published
    2015
  • Series
    E2A
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Supply
    10V~32V
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP67, IP69K
  • Termination Style
    Cable Leads
  • Output Type
    PNP-NO, 3-Wire
  • Sensing Distance
    0.591 (15mm)
  • Sensor Type
    Inductive
  • Indicator
    LED
  • Response Frequency
    250Hz