  • DW-36-19-G-S-790
DW-36-19-G-S-790
advertisement
Manufacturer No:
DW-36-19-G-S-790
HK JDW NO:
680-DW-36-19-G-S-790
Package:
Datasheet:
DW-36-19-G-S-790
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 36 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-36-19-G-S-790
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    36
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Length - Stack Height
    0.790 20.066mm
  • Length - Overall Pin
    1.330 33.782mm
  • Length - Post (Mating)
    0.430 10.922mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm