  • DW-36-15-G-S-375
DW-36-15-G-S-375
advertisement
Manufacturer No:
DW-36-15-G-S-375
HK JDW NO:
680-DW-36-15-G-S-375
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 36 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-36-15-G-S-375
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    36
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Length - Stack Height
    0.375 9.525mm
  • Length - Overall Pin
    0.630 16.002mm
  • Length - Post (Mating)
    0.145 3.683mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm