  • DW-36-12-L-S-570
DW-36-12-L-S-570
advertisement
Manufacturer No:
DW-36-12-L-S-570
HK JDW NO:
680-DW-36-12-L-S-570
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 36 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-36-12-L-S-570
    Bulk
  • Published
    2016
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Length - Stack Height
    0.570 14.478mm
  • Length - Overall Pin
    1.030 26.162mm
  • Length - Post (Mating)
    0.350 8.890mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm