  • DW-36-11-G-S-500
DW-36-11-G-S-500
advertisement
Manufacturer No:
DW-36-11-G-S-500
HK JDW NO:
680-DW-36-11-G-S-500
Package:
Datasheet:
DW-36-11-G-S-500
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 36 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-36-11-G-S-500
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Length - Stack Height
    0.500 12.700mm
  • Length - Overall Pin
    0.930 23.622mm
  • Length - Post (Mating)
    0.320 8.128mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm