  • DW-34-13-F-S-920
DW-34-13-F-S-920
advertisement
Manufacturer No:
DW-34-13-F-S-920
HK JDW NO:
680-DW-34-13-F-S-920
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 34 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-34-13-F-S-920
  • Number of Positions
    34
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    34
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Contact Gender
    MALE
  • UL Flammability Code
    94V-0
  • Length - Stack Height
    0.920 23.368mm
  • Length - Overall Pin
    1.230 31.242mm
  • Length - Post (Mating)
    0.200 5.080mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    3.00μin 0.076μm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm