  • DW-32-20-L-S-845
DW-32-20-L-S-845
advertisement
Manufacturer No:
DW-32-20-L-S-845
HK JDW NO:
680-DW-32-20-L-S-845
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 32 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-32-20-L-S-845
    3 Weeks
  • Contact Material
    PHOSPHOR BRONZE
  • Mount
    Flex Stack, DW
  • Published
    2016
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Positions
    32
    1
  • Gender
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    32
  • Mating Information
    MULTIPLE MATING PARTS AVAILABLE
  • Length - Stack Height
    0.845 21.463mm
  • Length - Overall Pin
    1.130 28.702mm
  • Length - Post (Mating)
    0.175 4.445mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    10.0μin 0.25μm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm