  • DW-30-13-G-S-800
DW-30-13-G-S-800
advertisement
Manufacturer No:
DW-30-13-G-S-800
HK JDW NO:
680-DW-30-13-G-S-800
Description:
Flex Stack, DW Series 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 30 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-30-13-G-S-800
    3 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
  • Number of Positions
    30
    1
  • Gender
    Male
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Number of Contacts
    30
  • Contact Finish - Post (Mating)
    Gold
  • Length - Stack Height
    0.800 20.320mm
  • Length - Overall Pin
    1.230 31.242mm
  • Length - Post (Mating)
    0.320 8.128mm
  • Contact Finish Thickness - Post (Mating)
    10.0μin 0.25μm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm