  • DW-27-11-T-S-500
DW-27-11-T-S-500
advertisement
Manufacturer No:
DW-27-11-T-S-500
HK JDW NO:
680-DW-27-11-T-S-500
Package:
Datasheet:
DW-27-11-T-S-500
Description:
Flex Stack, DW Series GENERAL PURPOSE BOARD STACKING CONNECTOR 1 Rows Solder 0.100 2.54mm Bulk Through Hole 27 Positions Black
Step5Bar-code shipping tag
DW-27-11-T-S-500
  • Number of Positions
    27
  • Pitch
    0.100 2.54mm
  • Total Number of Contacts
    27
  • Length - Stack Height
    0.500 12.700mm
  • Length - Overall Pin
    0.930 23.622mm
  • Length - Post (Mating)
    0.320 8.128mm
  • Length - Tail
    0.110 2.794mm